
Інформаційно-довідкові куточки
Інформаційно-довідкові куточки як вид основної зорової наочності з ЦЗ та БЖД повинні в використанні базуватися на таких основних принципах:
1. Принцип доступності подачі зображення. Це означає, що вербальний матеріал, який подається за допомогою засобів наочності, має бути зрозумілим та знайомим споглядачам. В іншому випадку наочність не буде корисною, а, навпаки, лише спантеличить.
2. Принцип доступності форми зображення. Цей принцип застерігає від використання все нових і нових форм зображення. Споглядачі повинні звикнути до певних засобів наочності і зіставляти їх із сформованим у них змістом.
3. Принцип композиційної організації. Згідно цього принципу, матеріал має бути поданий в логічній послідовності. Реалізація даного принципу здійснюється також за рахунок правильного гармонійного, кольорового зображення. Ось чому слід використовувати яскраві малюнки, різнокольорові схеми, таблиці та інші засоби, що є запорукою зацікавлення з боку споглядачів матеріалом, що подається.
4. Принцип художньої ідентичності. При оформленні засобів наочності потрібно намагатися відтворити максимально реальне зображення.
При створенні інформаційно-довідкових куточків з ЦЗ, БЖД дотримання вищезазначених принципів є важливим, хоча в залежності від закладу освіти деякий принцип може домінувати чи бути більш значно вираженим. Так, якщо це загальноосвітній навчальний заклад, то наочність повинна бути яскравою та привабливою, адже дітей цього віку, в першу чергу, зацікавить зовнішнє зображення, а вже потім її зміст.
Таким чином, інформаційно-довідкові куточки як вид наочності з ЦЗ, БЖД мають велике навчально-пропагандистське значення, а саме:
- надають в розпорядження споглядача максимально повну, виразну та доступну інформацію з ЦЗ та БЖД у зручний для нього час у місці, де він знаходиться;
- сприяють максимально ефективній організації самостійної пізнавальної діяльності споглядача в питаннях освоєння знань з ЦЗ та БЖД;
- здійснюють швидку об’єктивну всебічну підготовку споглядача та можливість постійного редагування матеріалів;
- дозволяють створити повний методичний супровід засвоєних знань з ЦЗ та БЖД на усіх рівнях підготовки закладу освіти.

Інформаційно-довідниковий куточок з пожежної безпеки «Пожежу краще попередити, ніж гасити»

Інформаційно-довідникового куточку з БЖД
«Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти»
Панорама «Небезпечно для життя»