top of page

Пропонуємо ознайомитись

Стартувало онлайн обговорення навчальних програм базової школи (5-9 класів). Кожен може взяти участь в оновленні програм та запропонувати потрібні новій українській школі зміни на платформі EdEra за посиланнямinfo@ed-era.com.

26.02.2017р.

Найкращі сайти для самостійного вивчення іноземних мов

Сайт AdMe.ru переглянув тисячі тематичних ресурсів,

перегорнув сотні сторінок і підготував для вас список корисних сайтів.

 

Англійська мова

  • List-english.ru — ретельна добірка і класифікація матеріалів з вивчення англійської: онлайн-словники, школи, форуми, перекладачі, репетитори, тести, шкільні підручники, відеокурси, ігри, програми для Android, iPhone, YouTube-канали, подкасти та багато іншого . Все безкоштовно.

  • Englishtips.org — море підручників і книг для скачування. Добре працює пошукова система. Знайти можна все.

  • Britishcouncil.org — сайт Британської Ради. Тести, граматика, ігри та багато іншого. Всі англійською, тому початківцям буде важкувато орієнтуватися, але спробувати варто.

  • Bbc.co.uk — різноманітні матеріали для вивчення сучасного, живого мови.

  • Real-english.com — досить просунутий сайт з уроками, статтями і відео. Перед тим як почати вивчати, виберіть «російська мова» на головній сторінці.

  • Eslpod.com — добротний ресурс з Каліфорнії. Головне його завдання - навчання англійської як другої мови. Можливість завантажити і попрацювати з величезною кількістю подкастів з роздруківками і словниками.

  • Elllo.org — це «бомба» для викладачів та студентів середнього рівня. Трохи складна навігація. Але суть в тому, що зібрані подкасти з усього світу на різноманітні теми. Жива мова з роздруківками і поясненнями (все англійською). Можна порівняти вимову з Канади, Англії, Австралії і т.д.

25.02.2017р.

Міністерством освіти розроблений проект

Типового навчального плану для учнів 10-11 класів

Проект типового навчального плану для учнів 10-11 класів – вихід, який пропонує МОН

У проекті типового навчального плану для учнів 10-11 класів запропоновано суттєво іншу систему створення навчального плану для школи.

Новація №1 – скорочення кількості обов’язкових предметів (інваріантної складової) – з 22 до 9. Це дає можливість школі визначити свій профіль і поглиблено викладати обрані предмети.

Новація №2 – старша школа має стати профільною. Пропонується позбутися такого явища як «універсальний профіль».

Обговорюваний проект типового навчального плану дасть школам більше свободи у формуванні своїх робочих планів. Залежно від власних ресурсів та можливостей, школи самостійно обиратимуть профіль. Якщо ж це велика школа, в якій навчається декілька паралелей, школа зможе мати класи з різними профілями викладання, а діти – обирати необхідний їм профіль навчання.

Проект оновленого типового навчального плану передбачає, що школа повинна обов’язково обрати 2-3 предмети з циклу «профільних», а також доповнити їх дисциплінами з циклу «вибірково-обов’язкових» предметів (не менше 2-х).

Новація №3 – можливість для шкіл створювати власні «спецкурси» для поглиблення профільного навчання. Тобто йдеться про викладання вузьких спеціалізованих дисциплін, які є близькими до профілю, що обирає школа.

Спеціальні курси разом із профільними предметами відображають специфіку конкретного профілю навчання і визначають його сутність. Вони призначені для доповнення, поглиблення змісту окремих розділів профільних (а за потреби – і непрофільних) предметів, можуть містити додаткові споріднені розділи, що не включені до навчальних програм, але орієнтовані на комплекс можливих професій у руслі обраного профілю.

Тематика і зміст спеціальних курсів може розроблятися вчителями із наступним їх погодженням у встановленому порядку. Навчальний заклад може також обирати відповідний спецкурс із уже розроблених і рекомендованих МОН України.

Новація №4 – з’являються інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство», «Математика».

У старшій школі дитина має обов’язково отримати цілісну картину світу. Саме тому, навіть якщо школа обирає для поглибленого вивчення гуманітарні предмети, загальні знання з Біології, Географії, Астрономії, Екології, Фізики та Хімії вона отримує в рамках інтегрованого предмету «Людина і природа», який в такій школі читатиметься 3 години на тиждень. Інтегровані знання з Правознавства, Економіки, предмету «Людина і світ» школярі старших класів отримуватимуть в рамках предмету «Людина і суспільство».

 

Освіта.ua
16.01.2017

Обов'язкових предметів в 10-11 класах стане менше

Міністерство освіти і науки має намір суттєво скоротити кількість обов’язкових предметів інваріантної складової у старшій школі. Відповідна новація міститься у проекті Типового навчального плану для 10-11 класів. У разі їх ухвалення, запропоновані зміни стануть чинними у 2018 році.

Зокрема, передбачається скорочення переліку обов’язкових предметів у старшій школі з 22-х до 9-ти.

У відомстві наголошують, що це надасть можливість школам визначити свій профіль і поглиблено викладати обрані предмети.

За словами заступника міністра освіти Павла Хобзея, учні старшої школи мають готуватись до вступу до вишу.

«Час – це найважливіший ресурс. В 10-11 класі діти вже мають розуміти, який подальший шлях оберуть, та починати готуватися до вступу до вищого навчального закладу», – зазначає заступник міністра.

Також однією з новацій, що як планується буде впроваджена з 2018 року, є створенняінтегрованих профільних предметів. Зокрема, у разі ухвалення документа в український старшій школі з’являться інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство» та «Математика».

 

Освіта.ua
16.01.2017

Відтепер департаменти освіти не можуть вимагати звітів щодо проведення заходів у школах

МОН починає дебюрократизацію роботи шкіл. Відтепер департаменти (управління) освіти не можуть вимагати звітів щодо проведення виховних, позаурочних, позашкільних заходів, що не передбачені законодавством, також не дублюватимуться на паперовому носії документи, що вже складені в електронній формі з дотриманням усіх вимог. (Закон України про електронні документи та електронний документообіг)

Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки України  № 1593 від 22.12.2016.

23.12. 2016р. http://pedpresa.ua/

bottom of page